Otvorený list a poďakovanie Richardovi Sulíkovi

Autor: Michal Holováč | 28.2.2012 o 23:50 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  112x

18. 10. 2011   12:00 Vážený pán, dočasný poslanec, Richard Sulík, na Slovensku je skoro 50% občanov - voličov, ktorým ste svojou tvrdohlavosťou a značne pokročilou schizofréniou urobili velikánsku radosť. Avšak je viac ako isté, že budem jediný, kto Vám za to vážne, z princípu, s veľkou úprimnosťou, bez irónie a bez sarkazmu, poďakuje. Skutočne Vám ďakujem za Vami prejavenú ľudskú, občiansku a politickú hrdosť, dôstojnosť a zodpovednosť, aj keď prejavenú len jednorázovo a možno len v pomätení mysle. Je to to isté, ako keď Béla Bugár, Pavol Hrušovský, Ján Figeľ, Mikuláš Dzurinda, Iveta Radičová či Ivan Mikloš povedia pravdu iba vtedy, keď sa pomýlia vo svojich nekonečných klamstvách. Nie sú to náhodou všetko Vaši bývalí koaliční partneri? Platí ešte stále, že vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá?

Ďakujem Vám za chrabrosť bojovníka nebojácne sa pustiaceho do zápasu so schizofréniou  iných spoluvládcov, hrdinsky zabúdajúc pri tom na svoju vlastnú.

Ďakujem Vám za odstránenie vlády a silnej moci malomocných .

Ďakujem Vám za prietrž, ktorú ste postavili do cesty hanbe, ktorú ste spolu s už bývalými koaličnými partnermi jeden a pol roka Slovensku vytvárali.

Mohol by som Vám ďakovať ešte za mnoho iných krásnych vecí, napr. za „odvodový bonus a la Matovič" a pod. Ale to najkrajšie a najdôležitejšie poďakovanie si ponechám až na 11. 3. 2012, keď Vám poďakujem za to, že už nebudete poslancom, NR SR alebo aspoň za to, že už nebudete mať účasť vo Vláde SR s výhľadom na štyri roky. Ak budete celkom „obyčajným" poslancom NR SR, bez celkom obyčajného maskota Matoviča, nejako prežijem, lebo váš volebný úspech (myslím SaS bez výťahu obyčajných Matovičovych ľudí) odhadujem na 5,6 - 6,0% hlasov maximálne. Čestne sa priznám, že budem rád, keď som vo svojom odhade riadne zlyhal a poriadne, smerom nahor, ho prehnal.

A všetkým občanom Slovenska, ale najmä Vašim sympatizantom, prajem, aby si tej Vašej rozpoltenosti a protirečivosti, kvitnúcich vo Vašej osobnej demagógii, arogancii a spupnosti, užili do volieb v maximálne možnej miere. Kŕmte ich tým kvalitne a nešetríte, pán Sulík. Určite začnú o Vás ďaleko viac a kriticky rozmýšľať.

Ak by ten Euroval, okrem iného, tak ako to Vy vysvetľujete, nemal pre Slovensko žiadnu inú pozitívnu hodnotu, tak za to, že pomohol Slovensku zbaviť sa zlepencového mocenského aparátu, má priam historický, aj keď Vami hystericky prezentovaný a vysvetľovaný, význam. Objektívne mu patrí za to chvála a Vám, pán Sulík, moje ojedinelé verejné a občianske poďakovanie.

Tak, ako každá kosa raz trafí na nejaký kameň, tak aj moc malomocných sa musí skončiť v zhode s rozsahom rozpadu tkanív ich nekompaktného tela. Vy ste z neho odpadol ako prvý.

S úctou, s pozdravom od tučných Grékov a so zaklínadlom Lebo Fico

Michal Holováč

 

Odpoveď SaS:  18. 10. 2011

Dobrý deň,

je nám ľúto, že vnímate takto celú situáciu. Strana Sloboda a Solidarita hovorila o nepodpore eurovalu už od samotného návrhu a koaliční partneri boli s týmto uzrejmení. To, že sa rozhodli spojiť hlasovanie s hlasovaním o dôvere vlády SaS považuje za vydieranie, na ktoré sme nemienili pristúpiť. Preto sme v danú chvíľu nehlasovali.

Strana SaS sa snažila nájsť spoločnú cestu tým, že navrhla riešenie pri ktorom by sa Eurozóna nezablokovala a zároveň by Slovensko nemuselo zaplatiť ani jeden cent. Naše kompromisné riešenie však koaliční partneri odmietli prostredníctvom médií pred samotným pristúpením k rokovaniam.

Odmietavý postoj k zadlženým krajinám sme mali už pred voľbami s čím nás aj ľudia volili. Neotočili sme podobne ako naši koaliční partneri.

Budeme sa snažiť náš postoj vysvetliť čo najväčšiemu množstvu ľudí, keďže považujeme euroval za principiálne škodlivý koncept ako pre slovenských, tak aj európskych daňovníkov. S pozdravom, Roman Balogh

PS.: Zatiaľ mi môj tip 5,6 - 6% vychádza aj napriek SaS vysvetľovaniu. Ale teším sa, že 11. 3. 2012 budem asi ešte raz ďakovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?